Najnowsze terapie dla pacjentów Szpitala Średzkiego

Pacjenci Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego od niedawna mogą zakwalifikować się do programów prowadzonych w ramach badań klinicznych. To efekt umowy, jaką zarząd placówki podpisał z Centrum Medycznym Synexus w Poznaniu. To pierwsza tego typu umowa zawarta przez szpital w Wielkopolsce.

Pacjenci Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach kontrolnych, konsultacjach, a po wyrażeniu zgody i zakwalifikowaniu mogą wziąć udział w prowadzonych badaniach klinicznych. Pierwszy etap odbywa się w szpitalu i polega na wypełnieniu ankiety oraz pobraniu krwi.

Korzyści dla Pacjentów to przede wszystkim aktywny wpływ na własną opiekę zdrowotną, możliwość skorzystania z nowoczesnych terapii oraz otrzymania bezpłatnie badanego leku, a także korzystania z opieki medycznej i diagnostyki mającej związek z badaniem. Szerszą korzyścią jest przyczynianie się do rozwoju medycyny oraz pomocy innym chorym.

Jak mówi Prezes Zarządu Szpitala Średzkiego Filip Waligóra, podpisana umowa otwiera dla pacjentów ze Środy możliwość skorzystania z nowatorskich metod leczenia. Podkreśla przy tym, że średzka placówka jest pierwszym szpitalem w Wielkopolsce, który nawiązał taką współpracę z Ośrodkiem badań klinicznych Synexus.

Uczestnictwo w programie jest dobrowolne i całkowicie bezpłatne. Bezpieczeństwo oraz dobro uczestnika są dla nas wartością nadrzędną – zapewnia dyrektor ośrodka Synexus w Poznaniu Katarzyna Minkowska.