32 227 291,04 złotych na inwestycje w naszym Szpitalu

Informujemy, że wniosek złożony przez nasz Szpital w naborze Ministerstwa Zdrowia otrzymał pozytywną rekomendację do wsparcia w ramach środków z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Po podpisaniu umowy, nasz Szpital otrzyma dofinansowanie w wysokości 32 227 291,04 złotych na inwestycje w naszym Szpitalu.
Ministra zdrowia Izabela Leszczyna podkreśliła znaczenie konkursu: „Rekordowa liczbazgłoszeń do programu świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na wsparcie rozwoju imodernizacji infrastruktury onkologicznej w Polsce. Cieszymy się, że dzięki środkom z KPO uda się nie tylko poprawić dostępność do leczenia, ale również podnieść jakość usług medycznych w obszarze onkologii”.
Fundusze przyznane dla naszego Szpitala pozwolą podwyższyć poziom opieki onkologicznej naszych pacjentów. W ramach przyznanej kwoty planujemy m.in.:
– rozbudowę budynku głównego Szpitala w celu utworzenia dodatkowej sali operacyjnej Bloku Operacyjnego (wraz z modernizacją obecnej infrastruktury Bloku) oraz utworzenie strefy wytchnień dla pacjentów onkologicznych wraz
z wyposażeniem tych komórek,
– modernizację budynku Centralnej Sterylizatorni wraz z wyposażeniem,
– rozbudowę z przebudową budynku przy ul. Szarytek 2 w celu zaadaptowania tego obiektu na potrzeby działalności Poradni Onkologicznej, Poradni Ginekologiczno-Położniczej, Poradni Chirurgicznej i Poradni Lekarza POZ wraz z wyposażeniem i odpowiednią infrastrukturą informatyczną,
– budowę zewnętrznego szybu windowego przy starym skrzydle budynku głównego Szpitala,
– przebudowę z rozbudową budynku głównego Szpitala w celu utworzenia
5-stanowiskowego Oddziału Dziennego Chemioterapii wraz ze strefą dla pacjenta
i jego rodziny, wraz z wyposażeniem tych komórek,
– wykonanie prac adaptacyjnych w budynku głównym Szpitala na rzecz utworzenia Pracowni Cytostatyki na potrzeby działalności Oddziału Dziennego Chemioterapii.
Ponadto Szpital planuje zakupić nową aparaturę medyczną na rzecz modernizowanego i rozbudowywanego Bloku Operacyjnego. Zakładane jest także doposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej terapii w celu utworzenia dodatkowego stanowiska intensywnej terapii dedykowanego głównie pacjentom onkologicznym. W planach jest także wymiana i zakup nowych wysokospecjalistycznych sprzętów diagnostycznych, w tym aparat USG w Pracowni USG, tomograf komputerowy w Pracowni TK (wraz z niezbędnymi pracami adaptacyjnymi) czy aparat RTG w Pracowni RTG (wraz z niezbędnymi pracami adaptacyjnymi). W projekcie przewidziano także zakup nowego ambulansu wraz z niezbędnym wyposażeniem medycznym, który będzie służył przede wszystkim transportowi pacjentów onkologicznych, leczonym w planowanym do utworzenia Oddziale Dziennym Chemioterapii. Wśród działań dodatkowych zaplanowano także niezbędną rozbudowę infrastruktury informatycznej na rzecz zwiększonej obsługi pacjentów onkologicznych, a także zakup wyposażenia prodostępnościowego (infokioski, plany tyflograficzne).
Ministra Katarzyna Kacperczyk zaznacza: „Głównym celem wsparcia dla szpitali i oddziałów ambulatoryjnej opieki onkologicznej w ramach komponentu ochrony zdrowia w KPO jest zwiększenie dostępności do świadczeń oraz poprawa jakości i skuteczności diagnostyki i leczenia”.
Jest nam niezmiernie miło z uzyskanego wsparcia oraz liczymy na sprawne podpisanie umowy, co pozwoli przejść do fazy realizacji inwestycji z korzyścią dla naszych pacjentów. O postępach prac będziemy informować na bieżąco.
Szczegółowe wyniki konkursu:
Więcej na temat konkursu:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/miliardy-na-onkologie-ze-srodkow-kpo