Program szczepień COVID-19

Program szczepień – poznaj ważne daty w marcu
Marzec to otwarcie rejestracji i szczepień dla kolejnych grup z etapu I Narodowego Programu Szczepień. Ważne daty w tym miesiącu to:

7 marca – zakończenie szczepień nauczycieli;

8 marca – rozpoczęcie dodatkowych szczepień z grupy 0;

10 marca – otwarcie rejestracji dla pacjentów chorych przewlekle;

15 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów chorych przewlekle;

22 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów w wieku 69 lat;

29 marca – rozpoczęcie szczepień służb mundurowych.

Rejestracja osób w wieku od 65 – 69 lat

11 marca uruchomiona została rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 69 lat.

Rejestracja będzie realizowana zgodnie z harmonogramem:

Ponieważ uprawnionych do szczepień w tej grupie wiekowej są ponad 3 miliony osób, wprowadzamy harmonogram rejestracji. Chcemy w ten sposób uporządkować i ułatwić cały proces.

Choć sposobów na zarejestrowanie się na szczepienie jest kilka, Ministerstwo Zdrowia zachęca do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Wypełnienie formularza jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Pacjent zostanie poproszony o wpisanie kilku podstawowych informacji: m.in. imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Na podany adres otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Informację o terminie szczepienia przekaże konsultant z infolinii.

Inne formy rejestracji:

– Wszyscy uprawnieni do szczepień w grupie wiekowej powyżej 65 lat mogą zarejestrować się na szczepienie także poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS o treści: SzczepimySie. Do tej pory SMS można było wysłać pod numer 664 908 556. Teraz udostępniono też drugi numer. To 880 333 333.

Rejestracja w Poradni Lekarza Rodzinnego
w Szpitalu Średzkim:

667 777 143