Informacja dla rodzin oraz pacjentów hospitalizowanych w Oddziale COVID

Informacji o pacjentach Oddziału COVID udziela się od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 15:00 pod numerem telefonu 609 791 437.

Paczki dla pacjentów z oddziału COVID

Paczki przekazywane dla pacjentów należy zostawiać w Centralnej Rejestracji szpitala – wejście A, codziennie w godzinach 08:00-18:00.  Paczka powinna zostać opisana IMIENIEM I NAZWISKIEM PACJENTA, z dopiskiem ODDZIAŁ COVID.

Lista rzeczy potrzebnych podczas pobytu w oddziale zakaźnym:

1. Dokument tożsamości, karty informacyjne z poprzedniego leczenia (jeśli to możliwe ksero), spis leków ostatnio stosowanych.
  2. Woda mineralna w plastikowych butelkach z dziubkiem.
  3. Przybory toaletowe – szczoteczka i pasta do mycia zębów, szczotka/grzebień do włosów, mydło w płynie lub myjki jednorazowego użytku nasączone płynem myjącym, ręczniki (2 szt.), maszynkę do golenia jednorazowego użytku(mężczyźni), krem lub balsam nawilżający, chusteczki higieniczne lub inne środki higieniczne stosowane indywidualnie np. podpaski, wkładki, np. kremy pielęgnacyjne sudocrem.
  4. Klapki pod prysznic, kapcie lub inne obuwie najlepiej zmywalne.
  5. Piżama/ koszula nocna (jeśli możliwe kilka sztuk na zmianę, mocno zabrudzone będą wyrzucane), skarpety (szczególnie dla seniorów).
  6. Kubki/kubki niekapki.
  7. Produkty spożywcze w małych opakowaniach niewymagające przechowywanie w lodówce, Nutridrinki.
  8. Telefon komórkowy i ładowarka.
  9. Okulary i aparat słuchowy, jeżeli ktoś korzysta.

Przy odbiorze pacjenta z Oddziału COVID (przy wypisie) należy dostarczyć komplet czystych ubrań dla pacjenta.

Rzeczy osobiste, których używał pacjent w Oddziale COVID zostaną wydane przy wypisie pacjentowi/opiekunowi pacjenta (należy dostarczyć duży worek). Rzeczy mocno zabrudzone zostaną zutylizowane w szpitalu.

Personel Oddziału COVID nie odpowiada za przechowywanie cennych przedmiotów, w związku z tym nie należy zabierać kosztownych rzeczy, w tym cennej biżuterii na oddział. Prosimy rodziny o niezwłoczne odebranie cennych przedmiotów od pacjenta.