COVID-19

Informacja dla rodzin oraz pacjentów hospitalizowanych  w Oddziale COVID

 

Informacji o pacjentach Oddziału COVID udziela się od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 15:00 pod numerem telefonu 609 791 437.

 

Paczki dla pacjentów z oddziału COVID

Paczki przekazywane dla pacjentów należy zostawiać w Centralnej Rejestracji szpitala – wejście A, codziennie w godzinach 08:00-18:00.  Paczka powinna zostać opisana IMIENIEM I NAZWISKIEM PACJENTA, z dopiskiem ODDZIAŁ COVID.

 

Lista rzeczy potrzebnych podczas pobytu w oddziale zakaźnym:

Dokument tożsamości, karty informacyjne z poprzedniego leczenia (jeśli to możliwe ksero), spis leków ostatnio stosowanych.
Woda mineralna w plastikowych butelkach z dziubkiem.
Przybory toaletowe – szczoteczka i pasta do mycia zębów, szczotka/grzebień do włosów, mydło w płynie lub myjki jednorazowego użytku nasączone płynem myjącym, ręczniki (2 szt.), maszynkę do golenia jednorazowego użytku(mężczyźni), krem lub balsam nawilżający, chusteczki higieniczne lub inne środki higieniczne stosowane indywidualnie np. podpaski, wkładki, np. kremy pielęgnacyjne sudocrem.
Klapki pod prysznic, kapcie lub inne obuwie najlepiej zmywalne.
Piżama/ koszula nocna (jeśli możliwe kilka sztuk na zmianę, mocno zabrudzone będą wyrzucane), skarpety (szczególnie dla seniorów).
Kubki/kubki niekapki.
Produkty spożywcze w małych opakowaniach niewymagające przechowywanie w lodówce, Nutridrinki.
Telefon komórkowy i ładowarka.
Okulary i aparat słuchowy, jeżeli ktoś korzysta.
Przy odbiorze pacjenta z Oddziału COVID (przy wypisie) należy dostarczyć komplet czystych ubrań dla pacjenta.

Rzeczy osobiste, których używał pacjent w Oddziale COVID zostaną wydane przy wypisie pacjentowi/opiekunowi pacjenta (należy dostarczyć duży worek). Rzeczy mocno zabrudzone zostaną zutylizowane w szpitalu.

 

Personel Oddziału COVID nie odpowiada za przechowywanie cennych przedmiotów, w związku z tym nie należy zabierać kosztownych rzeczy, w tym cennej biżuterii na oddział. Prosimy rodziny o niezwłoczne odebranie cennych przedmiotów od pacjenta.

 

Przypominamy o bezwzględnym zakazie palenia papierosów/e-papierosów oraz używania otwartego ognia w Oddziale COVID.

 

Godziny pracy Punktu Pobrań:

poniedziałek                11.00 – 13.00
wtorek                          11.00 – 13.00
środa                            11.00 – 13.00
czwartek                       11.00 – 13.00
piątek                            11.00 – 13.00

 

Punkt Pobrań zlokalizowany jest przed głównym wejściem szpitala.

Telefon kontaktory: 798-952-698

Uwaga! Na wymaz należy się zarejestrować.

 

 

Godziny pracy Punktu Szczepień:

poniedziałek               08.00 – 15.00
wtorek                        08.00 – 15.00
środa                           08.00 – 15.00
czwartek                     08.00 – 15.00
piątek                          08.00 – 15.00
sobota                         08.00 – 13.00

 

Punkt Szczepień jest zlokalizowany pomiędzy wejściem C i D.

Telefon kontaktowy: 667-777-143

 

Pliki do pobrania:

 

Informujemy, że z dniem 23 listopada 2021 roku w Szpitalu Średzkim Serca Jezusowego wprowadza się ograniczenie odwiedzin u pacjentów przebywających na oddziałach:

 1. Odwiedziny pacjenta w Szpitalu odbywają się po uzyskaniu pisemnej zgody wydanej przez Koordynatora Oddziału lub Z-cy Koordynatora Oddziału.
 2. W celu uzyskania zgody na odwiedziny pacjenta należy wypełnić „WNIOSEK O ZGODĘ NA ODWIEDZINY PACJENTA W SZPITALU ORAZ ANKIETĘ WYWIADU EPIDEMIOLOGICZNEGO DLA OSOBY ODWIEDZAJĄCEJ PACJENTA”
 3. Wniosek można przesłać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@szpitalsredzki.pl
 4. Wzór wniosku oraz ankieta wywiadu epidemiologicznego dla osoby odwiedzającej jest dostępna na stronie Szpitala, a także można pobrać w Sekretariacie Szpitala lub w Centralnej Rejestracji Szpitala.
 5. Wnioski są rozpatrywane w dni robocze do godziny 15:00.
 6. Jedynie w pilnych, uzasadnionych przypadkach, zgodę na odwiedziny pacjenta, telefonicznie może udzielić lekarz dyżurny oddziału, który weźmie pod uwagę ryzyko epidemiologiczne.
 7. W budynku Szpitala, osobę odwiedzającą obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej usta i nos oraz dezynfekcja rąk.
 8. Każda osoba odwiedzająca pacjenta jest zobligowana, aby co 3 dni ponownie wypełniać ankietę wywiadu epidemiologicznego dla osoby odwiedzającej.

Zasady odwiedzin pacjentów w czasie pandemii COVID-19 w Szpitalu Średzkim Serca Jezusowego Sp. z o.o. w Środzie Wielkopolskiej.

 1. Odwiedziny dotyczą pacjentów hospitalizowanych na wszystkich oddziałach Szpitala z wyjątkiem Oddziału Onkologii Klinicznej, w którym to ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów wprowadzone jest ograniczenie odwiedzin pacjentów. Kontakt w Oddziale Onkologii Klinicznej odbywać się będzie za pomocą zdalnych komunikatorów.
 2. W Oddziale Dziecięcym nie ma możliwości odwiedzin. Dopuszczalna jest jednak forma wymiennej opieki nad dzieckiem, która polega na tym, że na stałe z dzieckiem w Oddziale przebywa jedno z rodziców/opiekunów prawnych, którego na czas nie dłuższy niż 30 minut dziennie może zmienić drugi rodzic/opiekun prawny
 3. Odwiedziny pacjenta w Szpitalu odbywają się po uzyskaniu pisemnej zgody wydanej przez Koordynatora Oddziału lub jego zastępcy. W pilnych przypadkach, zgody na odwiedziny może udzielić lekarz dyżurny oddziału.
 4. Odwiedziny w Szpitalu z wyjątkiem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii odbywają się od godz. 11:00 do 18:00.
 5. U chorego może przebywać tylko 1 osoba odwiedzająca, jednak nie więcej niż 2 osoby jednoczasowo na sali chorych, przy zachowaniu dystansu min. 1,5 metra od siebie. Czas odwiedzin nie powinien przekraczać 30 minut.
 6. W Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii odwiedziny są od godz. 16:00 do 17:00. Czas odwiedzin nie powinien przekroczyć 15 minut. U chorego może przebywać tylko 1 osoba odwiedzająca, jednak nie więcej niż 2 osoby jednoczasowo na sali chorych, przy zachowaniu dystansu min. 1,5 metra od siebie.
 7. W czasie odwiedzin, osoba odwiedzająca jest zobowiązana do noszenia maseczki zakrywającej szczelnie nos i usta oraz do dezynfekcji rąk przed i po odwiedzinach.
 8. Zakaz odwiedzin pacjentów przez dzieci.
 9. Osoba bliska może przynieść pacjentowi rzeczy osobiste, środki czystości i ewentualnie jedzenie, po wcześniejszym uzgodnieniu z personelem oddziału (lekarzem lub pielęgniarką).

Pliki do pobrania:

Ankieta wywiadu epidemiologicznego dla osoby odwiedzającej pacjenta

Wniosek o zgodę na odwiedziny pacjenta w szpitalu

 

 

Font Resize
Kontrast