Nowy punkt Podstawowej Opieki Zdrowotnej już w sierpniu

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie prac związanych z wymianą części pokrycia dachowego wraz z remontem pomieszczeń na poddaszu Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego. Prace modernizacyjne mają zakończyć się do sierpnia tego roku.

Do konkursu ofert stanęło dwóch wykonawców – JG-BUD Jan Grzybowski z Daszewic oraz Lider Usług Komunalno-Samorządowych ze Środy Wielkopolskiej. Po weryfikacji złożonych ofert przetarg wygrała firma  JG-BUD Jan Grzybowski z Daszewic.

Pomoc doraźna i szkoła rodzenia20170428_124913

Rozpoczęty remont stanowi ostatni etap prac modernizacyjnych starej części lecznicy. Wymiana pokrycia dachowego wraz z odnowieniem pomieszczeń zapewni odpowiednie warunki do funkcjonowania na poddaszu punktu Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Szkoły Rodzenia Bajbus, która mieści się przy ul. Kosynierów.

Po zakończeniu prac remontowych zostaną oddane do użytku dwa gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, punkt rejestracji oraz pomieszczenia, w których odbywać się będą zajęcia dla kobiet ciężarnych. Odnowienie tej części szpitala było wręcz przymusowe, dlatego cieszy fakt, iż uzyskamy przestrzeń, dzięki której zapewnimy jeszcze wyższy poziom świadczonych przez lecznicę usług – podkreśla Prezes Zarządu Szpitala Średzkiego Filip Waligóra.

Wykonawca zobowiązał się do wykonania niezbędnych prac w przeciągu 140 dni od podpisania umowy. Oznacza to, że nowy dach i pomieszczenia medyczne będą gotowe już na początku sierpnia. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 590 400 zł.

SOR z nowymi gabinetami

Także na parterze budynku prowadzone były prace modernizacyjne. Zakończony niedawno remont dotyczył sali opatrunkowej, pomieszczenia do zakładania opatrunków gipsowych oraz gabinetu izby przyjęć. Szpitalny Oddział Ratunkowy został także doposażony w nowy stół zabiegowy i lampę operacyjną oraz meble. Koszt remontu wyniósł ok. 100 000 zł.

20170428_124148